DluhopisyObligace / cenné papíry

Dluhopisy jsou jedním ze základních pilířů moderního investování. Dluhopis je dlužný cenný papír podobný směnce. Věřitel půjčí dlužníkovi peníze, za což dlužník vystaví dluhopis, podle kterého má věřitel právo získávat během doby jeho platnosti úroky podle dohody. Při splatnosti dluhopisu dlužník vrátí věřiteli celou částku peněz spolu s poslední splátkou úroku.

Dluhopisy slouží jako způsob profinancování státního či firemního  dluhu a jsou základním segmentem finančního trhu. Dluhopisový trh je dokonce větší než trh akcií a komodit. Na rozdíl od spekulativního obchodování, trh dluhopisů slouží k dlouhodobé investiční nákupy. Jedná se proto o trh reálných aktiv a ne derivátů.

Mnoho dluhopisů, alespoň ty nejlikvidnější, je možné ale obchodovat i spekulativní pomocí futures, případně CFD a ETF.

Dluhopisy, komodity, podílové fondy. Finanční poradenství Praha. Pražský investiční poradce
Státní nebo firemní dluhopisy?

Kromě státních dluhopisů investoři nakupují i ​​firemní dluhopisy. Některé z nich jsou velmi nízko rizikové (například McDonalds) a jiné jsou vysoce rizikové – tzv. High Yields. Ty poskytují vysoký výnos, ale jejich cena může výrazně kolísat, což je problémem v situacích, kdy chce investor uzavřít své pozice. Tehdy může dosáhnout vysoké ztráty.

Investiční společnosti, se kterými spolupracujeme

Potřebujete poradit? Volejte 722 657 150 nebo napište

Tento web používá cookies a žádá vaše osobní údaje, aby vám zpříjemnil prohlížení.