KORONAVIRUS A ZLATO NA 2000 USD?

Napravování problémů po COVID-19

Bude se napravovat například zdražením zlata

POSUNE KORONAVIRUS ZLATO NA 2000 USD? Covid-19 a vliv na ekonomiku

POSUNE KORONAVIRUS ZLATO NA 2000 USD?

Po staletí si investoři uvědomovali důležitost zlata jako součásti vyváženého portfolia. Kromě diverzifikace bohatství je zlato světově uznávaným bezpečným přístavem pro investory, které nabízí maximální pojištění a ochranu před turbulentními ekonomickými dobami. Historie ukazuje, že zlato je nadčasovým aktivem, které se nejen ukazuje jako úspěšný ochránce bohatství, ale vysoké ceny zlata a rekordní poptávka zajistily, že překonává většinu ostatních forem investic.

Koncem roku 2000 byla cena zlata 272 USD za trojskou unci. Cena k dnešnímu dni se pohybuje okolo 1700 USD, což znamená cca 20 % p.a. za posledních 20 let. Vlastnění zlata může být konečným způsobem, jak zachovat vaše bohatství, a vrátit se z těchto nejistých dob zdráv. Je to otázka, kterou si lidé kladou už stovky let – kde jsou moje peníze opravdu bezpečné? A stále více lidí nyní volí nejstarší odpověď: “VE ZLATĚ.“

SHRNUTÍ POSLEDNÍCH TÝDNŮ

Explodující státní dluhy, stoupající inflace a světová pandemie. To není hezký obrázek. Zlato je jednoznačně nejlepším finančním pojištěním, které můžete vlastnit v takovémto prostředí. Je vysoce pravděpodobné že svoji výnosnost 20 % ročně potvrdí v následujících letech s tím, jak se svět potýká s dalším masivním tištěním nových peněz centrálními bankami.

Pokud se podíváme na aktuální vývoj, pak zlato zůstává silné i v průběhu jara. Jak můžete vidět na grafu, spotová cena zlata se 9. března nakrátko dostala až na 1702,56 USD za unci a dosáhla tak nejvyšší ceny od prosince 2012 a jednalo se tedy o nové 7leté maximum, když se investoři v obavě z důsledků šíření „nového viru“ na globální ekonomiku opět začali obracet na takzvané bezpečné přístavy.

 

Vývoj ceny zlata v souvislosti s COVID‑19, novým typem koronaviru.

    (Zdroj grafu: www.tradingview.com)

TRŽNÍ PODMÍNKY MÁVAJÍ ČERVENOU VLAJKOU DO TVÁŘE ZLATÝCH BÝKŮ

Z hlediska predikce na vývoj ceny zlata očekávám růst, s tím, jak bude přetrvávající pandemie a s ní spojené možné prodloužení blokovacích omezení pokračovat. Navíc obava z dalšího zhoršení stavu globální ekonomiky, vedoucí i k recesním scénářům ve vyspělých ekonomikách může v několika příštích týdnech nabídnout jen o málo lepší nákupní příležitost, než vidíme nyní. To nám však ukáže až čas. Mějte však na paměti, že poklesy ceny zlata, když už na tomto trhu nastaly, netrvaly dlouho.

Po překonání úrovně 1700 USD se otevírá prostor růstu k hladině 2000 USD za unci, jejíž prolomení do konce tohoto roku by podle mě nebylo žádným překvapením, ještě než, by překročilo hranici 3000 USD jako svůj eventuální cíl. Pokud by i přes výše uvedené cena klesla, platí strategie nakupovat při korekcích a pod úrovní 1500 USD nakupovat agresivně. Zlato tak nadále setrvává v býčím trendu ze střednědobého i dlouhodobého hlediska.

JAK INVESTOVAT DO ZLATA?

Pokud již proto uvažujete nad koupí zlata, dělejte tak s myšlenkou dlouhodobého držení, bez lákavých krátkodobých intradenních či týdenních pákových nástrojů (CFD apod.). Investovat tak můžete do následujících investičních nástrojů a participovat na budoucí hodnotě růstu zlata:

Jaroslav Remeš, investiční specialista

Pokud máte zájem investovat do zlata, napište mi na jaroslav.remes@kiwifinance.cz

Tento web používá cookies a žádá vaše osobní údaje, aby vám zpříjemnil prohlížení.